Policia e Podgoricës ka sekuestruar rreth 65 kilogramë marihuanë në Tuz dhe ka arrestuar dy persona.

Sipas policisë malazeze, dyshohet se droga e sekuestruar ishte nisur nga Shqipëria.

Droga është gjetur nga policia pas kontrollit të dy veturave në Tuz, një veturë “Skoda” me targa të Podgoricës, e drejtuar nga A.D dhe një kamion “Renault Kangoo” me targa të Podgoricës, i drejtuar nga personi me iniciale I.D.

“Duke kontrolluar kamionin, policia ka gjetur dy çanta dhe një thes me 65 pako me përmbajtje që dyshohet se është marihuanë, me peshë rreth 65 kilogramë”, thuhet në njoftim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

OKB-ja thotë se mbi njëmijë civilë janë vrarë në Ukrainë

Zyra e Organizatës së Kombeve të Bashkuara thotë se ka konfirmuar se…

Sot kthehen dhjetë viktimat e masakrës në Rezallë, të zhvarrosur nga Kizhevaku

Dhjetë viktimat e masakrës së Rezallës, trupat e të cilëve u gjendën…

Kosova ka strehuar 467 afganë deri tani, kërkohet përkrahja e organizatave ndërkombëtare

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka ftuar në një takim…

Kurti nga Kuvendi: Të bëhemi bashkë më shumë, po punojmë për unifikim doganor

Në seancën e përbashkët plenare mes ligjvënësve të Kosovës dhe atyre të…

Ende s’ka detaje të reja rreth zjarrit në spitalin modular në Tetovë

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për media nuk…