Shek Hallaçi:

Vrasjet dhe likujdimet që Enveri,i bënte gjatë gjithë sundimit të tijë,duke vrarë, burgosur,dhe internuar shokët dhe kundërshtarët e mundshëm të tij, Shqiptarët ja patën kënduar edhe një këngë duke e ngritur në piedestal kultin e një diktatori të sëmurë psiqik …!!!

Enver Hoxha e mprehi shpatën
Edhe njëherë o për situatën
Kjo asht shpata që u rrin tek koka
Gjithë armiqve o që ka bota

Enver Hoxha heu tungjatjeta
Sa k’to male o sa k’to shkrepa
Zanin Shqipes o lart ja ngrite
Gjithë ketë popull në dritë e qite.

Shtrohet pyetja,qfarë po i duhët shpata Ali Ahmetit,që po ja’u kërkon votuesve Shqiptarë,për të vrarë kundërshtarët e tijë siq e ka bërë që nga 2001 e këndej,jo Ali Ahmeti iku koha jote,ti as përsëafermi nuk i ngjanë Enver Hoxhës, edhe pse mundohesh ta imitosh në gjdo aspekt, që nga fjalimet e gjer në veprime tuaja…!!!
Për fundë nuk me mbetet gjë tjetër,vetëm ti ngushëlloi Shqiptarët,për Enver Hoxhën bashkë me kllounin e tijë, Ali Ahmetin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…