Sekretari Gjeneral i LSDM-së, Lupço Nikollovski është propozuar që të jetë zëvendëskryeministër për luftën kundër korrupsionit. Këtë e bëri të ditur në rrjetin social Facebook, Nikollovski duke njoftuar se është propozuar si zëvendëskryeministër për luftën kundër korrupsionit, zhvillim të qëndrueshëm dhe burimet njerëzore.

“E falënderoj për besimin kryeministrin Zoran Zaev. Që më dha një përgjegjësi të madhe, duke më emëruar në pozicionin e Zëvendëkryeministër për luftën kundër korrupsionit, zhvillim i qëndrueshëm dhe burimet njerëzore.

Ne duhet të ecim përpara nuk duhet të ndalemi. Do të luftojmë së bashku dhe do të sjellim ndryshime”, shkruan Lupço Nikollovski në Facebook.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…