Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin, gjatë vizitës së tij në Kiev të Ukrainës, ka thënë se atje dukej se gjërat kanë filluar të normalizoheshin.

Austin thotë se natyra e luftës në Ukrainë ka evoluar kështu që ka nevojë për armë me rreze të gjatë dhe ka shprehur nevojën për tanke.

“Hapi i parë për të fituar është të besosh se mund të fitosh… Ne besojmë se ne mund të fitojmë, ata mund të fitojnë nëse kanë pajisjet e duhura, mbështetjen e duhur,” thotë ai.

Shefi i Pentagonit shton se Zelensky ishte mirënjohës për gjithçka që SHBA-ja po bën, por është i fokusuar në atë që i nevojitet më pas për të qenë i suksesshëm, shkruan BBC.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Reagojnë nga Zyra e Kryeministrit për liturgjinë në Kishën Ortodokse Serbe

Nga Zyra e Kryeministrit Albin Kurti kanë reaguar për liturgjinë që është…

Sela: Politika dështoi, sepse më shumë u kujdes për pasurimin e disa individëve, sesa jetësoi amanetin e UÇK-së

“Sot përkujtojmë 2 Majin, festë e krenarisë kombëtare në kalendarin tonë historik”,…

Ky ësht kumanovari që ndërroi jetë tragjikisht në Tiranë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e së premtes në Tiranë…

Norvegjia shkarkon 30 anëtarë të Gardës Mbretërore shkaku i përdorimit të drogës

Tridhjetë anëtarë të Gardës Mbretërore Norvegjeze do të shkarkohen nga shërbimi për…

Sulejman Rexhepi: Janë regjistruar edhe 5 Bashkësi të reja Islame (Video)

Ish kryetari i Bashkësisë Fetare Islame, Sulejman Rexhepi, në një intervistë ekskluzive…