Sefer Seferi do të ndeshet me Kevin Lerena për titullin e botës më 21 shtator në Johanesburg.

Më 21 shtator në Johanesburg të Afrikës së Jugut, për titullin e botës IBO në Cruiserwight, do të ketë një përballje të Seferit ndaj kampionit aktual, Kevin Lerena. Ky i fundit e ka bërë shqiponjën gjatë konferencës, si një dëshirë kjo e boksierit shqiptar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ekipi olimpik i xhudos mëson shortin në rrugën drejt medaljeve olimpike

Ekipi olimpik i xhudos ka mësuar sot shortin para garave që i…

Rimeçi mes Joshuas dhe Ruizit pas pak muajve

Rimeçi mes Anthony Joshua dhe Andy Ruiz Jr duket se do të…

Marku fiton me ndërprerje ndaj britanikut Charlton (VIDEO)

Boksieri shqiptar, Florian Marku, e ka fituar përballjen me britanikun Rylan Charlton…

Messi është pranë largimit sensacional nga Barca, por cilat janë pengesat dhe si mund të ndodhë transferimi eventual

Vendimi i Lionel Messit për t’u larguar këtë verë nga Barcelona e…

Vendi, data dhe shumat e majme që do t’i fitojnë: Dalin në pah detajet për meçin Whyte – Fury

Dillian Whyte ka nënshkruar kontratën e tij për t’u përballur me Tyson…