Sead Koçan në vend që të paraqitet në burgun e Idrizovës për vuajte të dënimit prej 4 viteve e 8 muaj, sot ka dërguar kërkesë të re për anulim. Gjykata Penale ka pranuar kërkesën, por edhe e ka kërkuar dokumentacionin e plotë nga spitali privat ku Koçan është shtrirë. Pasi spitali t’i dërgojë vërtetimet mjekësore, gjykata do të sjellë vendim nëse kërkesa do të pranohet apo jo. Për shkak të ditës së nesërme jopune, Koçan edhe këtë fundjavë mbetet në liri. Ky i fundit duhej të paraqitet në Idrizovë më 17 korrik. Që atëherë, në çdo mënyrë tenton ta anulojë vuajtjen e dënimit për rastin “Trust”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…