Kancelari gjerman Olaf Scholz ka firmosur marrëveshje me presidentin e Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheikh Mohammed bin Zayed al-Nahyan e cila mbulon përshpejtimin e sigurisë së energjisë dhe rritjen industriale,

Kompania Kombëtare e Naftës së Abu Dhabit (ADNOC) nënshkroi një marrëveshje për furnizimin me gaz natyror të lëngshëm (LNG) për ndërmarrjen gjermane RWE, thuhet në raport.

ADNOC do të dorëzojë dërgesën e parë në fund të vitit 2022 për përdorim në operimin testues të një terminali lundrues të gazit natyror në Brunsbuettel, njoftoi të dielën agjencia shtetërore e lajmeve (WAM), përcjell Reuters.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

MPJD reagon pas ndalimit të boksierëve kosovarë në Serbi

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka reaguar për ndalesën e…

Një test i ri zbulon koronavirusin përpara se të infektojë, flet shkenca

Shkencëtarët që punojnë për ushtrinë amerikane kanë hartuar një test të ri…

Bill Clinton ‘është mirë’ dhe do të dalë së shpejti nga spitali

Të shtunën në mëngjes, Hillary Clinton ishte pranë ish-presidentit amerikan Bill Clinton,…

Arrestohen edhe pesë protestues në Shkup, kanë dashur të largojnë rrethojat para Kuvendit

MPB njofton se janë arrestuar edhe pesë persona tjerë për shkak të…

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë mbajnë mbledhje të përbashkët në fund të nëntorit

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Albin…