Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, në protestën e organizuar sot në Tiranë, ka dhënë, siç e quajti ai, një paralajmërim për kryeministrin Edi Rama, për qasjen e tij karshi zhvillimeve me shqiptarët.

Në adresimin e tij përballë protestuesve, Berisha u shpreh se kjo mbetet vetëm e para, karshi serisë së pafundme të protestave të tjera, siç tha ai, “deri sa ta çlirojnë Shqipërinë nga narkoshteti’’.

”Ne këtu jemi, mijëra e mijëra qytetarë të lirë. U mblodhëm me një thirrje të shpejtë, por në dy muaj, ne arritëm të rimëkëmbim, të rivendosim në piedestal monumentin madhështor të prularizmit që e mori peng Edi Rama”.

”Ky uragan, ky ortek, nuk ndalet më. Ndaj dhe më lejoni ta paralajmëroj Edi Ramën, mos guxo, mos guxo t’i dalësh para, mos mendo se me pakicë dhe stërpakicë mund të shtypësh shumicën. Se mjerimi të pret. Ne nuk ka forcë të plotë që na ndalon në rrugën tonë”.

”Kjo është protesta e parë, ju ftoj të qëndrojmë të vendosur për serinë e pafundme të protestave të tjera, deri sa ta çlirojmë Shqipërinë nga narkoshteti. Të rikthejmë votën, të rikthejmë shpresën te populli shqiptar”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ulje drastike e çmimeve të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) publikoi çmimet e reja të derivateve të…

A i ka hije një myslimani të tallet me kurbanët

Besimtarë të dashur! Të gjithë ju që keni therur kurban për hirë…

Kush është kundërshtari i ardhshëm i Bad News Eagles?

Ekipi shqiptar, Bad News Eagles ka shkruar dje historinë, duke arritur të…

Edhe imamët në shërbim të partive

Bashkësia Fetare Islame e RMV-së është ekstremisht e politizuar “Si asnjëherë më…

Haziri: Presidentja ishte nën llupën e dy milionë shqiptarëve, e dha provimin

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se presidentja e Kosovës, Vjosa…