Vetëm 29 lojtarë kanë arritur ‘në klubin e 100-ve’ në Premier League, por Mohamed Salah do të jetë i 30-i pasi deri tani ka shënuar 99 gola në divizionin kryesor të Anglisë.

Salah ka luajtur vetëm 161 ndeshje në Premier League, duke përfshirë kohën e tij tek Chelsea dhe Liverpool dhe egjiptiani tashmë ka shënuar dy herë në tre ndeshjet e para të këtij sezoni.

29-vjeçari do të jetë i vetëdijshëm se goli i tij i ardhshëm do ta përfshijë atë në klubin e 100-ve, dhe ai këtë mund ta realizojë në ndeshjen e tij të ardhshme, kur Liverpool të përballet me Leeds United në Elland Road.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Nuk e goditi kundërshtarin në këmbën e lënduar: Rrëfimi për Mohamed Ali Rashwan, xhudistin që e ‘fali’ medaljen e artë olimpike

Së fundmi një video e shpërndarë me të madhe në internet ka…

Borussia Dortmundi e mposhti Bayern Munichun (VIDEO)

Dortmundi i është hakmarrë Bayern Munichut për sezonin e kaluar të Bundesligës,…

Florian Marku – Godor, meçi mbyllet menjëherë pas rundit të dytë (VIDEO)

Florian Marku ka fituar meçin kundër boksierit nga Sllovakia, Ivan Godor, të…

Gjasat e Messit dhe Van Dijkut për ta fituar Topin e Artë

ESPN raporton se pas fitores së Holandës në gjysmëfinale të Ligës së…

Khabib Nurmagomedov para perballjes me Dustin Poirer (VIDEO)

Përballja mes Nurmagomedov dhe Poirer do të zhvillohet me 07 shtator në…