Kremlini ka thënë se nuk është arritur asnjë marrëveshje me Turqinë për eksportimin e dërgesave të grurit ukrainas përmes Detit të Zi.

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, u tha gazetarëve se puna po vazhdonte, shkruan Aljazeera, transmeton Klankosova.tv.

Turqia ka shtyrë për një marrëveshje midis Rusisë dhe Ukrainës mbi një plan për të rifilluar eksportet e grurit nga portet ukrainase, megjithëse perspektivat për një marrëveshje duken të zbehta, ku secila palë fajëson tjetrën për ndërprerjen e furnizimeve globale të ushqimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kurti për “Ballkanin e Hapur”: Hapje ndaj ndikimeve ruse e kineze, Serbia e Vuçiqi duhet të ballafaqohen me të kaluarën kriminale

Kryeministri Albin Kurti ka komentuar takimin e tri shteteve fqinjë për “Mini…

Dëshmia TRONDITËSE: Truproja i ish-deputetit të njohur ka dalë nga një furgon me logon e PD dhe ka qëlluar ish-kreun e LSI-së në Elbasan

Zbulohen të tjera detaje nga ngjarja e rëndë e ndodhur këtë të…

Katër viktima nga Kovid-19 dhe 19 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar katër viktima…

Zjarrfikës nga Shkupi në ndihmë për të shuar zjarrin në Tetovë

Po vazhdon të përhapet zjarri në ish fabrikën e Monopolit në Tetovë.…

Katër viktima dhe 23 raste të reja me Covid-19, shërohen 111 pacientë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë realizuar 386 teste,…