Në frontin e betejës, forcat e Moskës kanë nisur një sulm në territorin e Ukrainës me një sërë armësh.

Rusia ka kryer pesë sulme me raketa, 35 sulme ajrore dhe 76 sulme me sisteme të rënda raketash gjatë ditës së djeshme, tha ushtria e Ukrainës, transmeton Klankosova.tv.

Nga këto sulme janë goditur infrastrukturat civile në rajonet Sumy dhe Donetsk.

Ndryshe, Moska ka thënë se marrja e Bakhmutit do të hapte një rrugë për të kapur të gjithë rajonin e Donetskut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Gerxhikov: Republika e Maqedonisë së Veriut duhet t’i plotësojë obligimet e saj nga Marrëveshja për fqinjësi dhe bashkëpunim

Kandidati për president në zgjedhjet e ardhshme në Republikën e Bullgarisë, profesori…

Aleanca: Përse të korruptuarit e BDI-së janë të mbrojtur si Arushat e bardha!

“I nderuari zëvendëskryeministër për Euro-integrime, me gjithë entuziazmin tuaj mediatik për të…

Pentagoni: Kemi evakuuar 122 mijë njerëz nga Kabuli

Pentagoni njoftoi se numri i të evakuuarve nga Kabuli arrin në rreth…

Bie shi dhe breshër në disa qytete në Kosovë

Pas temperaturave të larta që janë duke mbizotëruar në vendin tonë, sot…

Kumanovë / Ata që s’kanë të lajmërohen për ndihma

Kryetari i komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski përmes një statusi në fejsbuk…