Ministri rus i transportit Vitaly Savelyev, tha se sanksionet nga vendet në mbarë botën kanë shkaktuar probleme serioze logjistike në Rusi.

“Sanksionet e vendosura sot ndaj Federatës Ruse kanë thyer pothuajse të gjithë logjistikën në vendin tonë”, tha ish-CEO i Aeroflot, gjatë një vizite në rajonin Astrakhan të Rusisë jugore.

“Dhe ne jemi të detyruar të kërkojmë korridore të reja logjistike”, shtoi ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

PSP nuk do të paguaj para për qiranë dhe faturat fiskale të Janevës

Shefja e PSP-së, Katica Janeva nga një shtatori të këtij viti nuk…

Rekord pas rekordi: India regjistron mbi 126 mijë raste të reja me coronavirus

India sot raportoi 126.789 raste të reja të coronavirusit, rritja më e…

Pentagoni nis kërkimet për kurën e koronavirusit

Kërkimet në laboratorët e specializuar të ushtrisë amerikane Teksa koronavirusi po përhapet…

Kriza e refugjatëve në Greqi, situata po përshkallëzohet

Që kur Presidenti turk Erdogan hapi kufijtë për refugjatët sirianë, situata në…

Specialja pritet të vendos për vazhdimin apo jo të paraburgimit për Salih Mustafën

Gjykata Speciale ka kërkuar dorëzimin e parashtresave lidhur me rishikimin e masës…