Në karantinë shtetërore futen edhe 308 qytetarë. Me kthimin e shtetasve tanë nga vendet e jashtme pritet që të rritet numri i qytetarëve që do të vendosen në karantinë shtetërore. Për këtë qëllim edhe rrjeti i hoteleve që po organizojnë karantinën shtetërore do të zgjerohet sot dhe ditëve në vazhdim. Ky trend gjithashtu pritet të krijojë vështirësi në kapacitetet e policisë dhe armatës. Derisa frekuentimi në shkallë të lartë i qytetarëve do të vështirësojë punën e institucioneve, prandaj të gjithë të kontribuojmë në kapërcimin e situatave!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…