Presioni po rritet mbi gjigantët perëndimorë të ushqimit dhe pijeve për t’u tërhequr nga Rusia për shkak të pushtimit të Ukrainës.

Disa kompani globale kanë zgjedhur të bojkotojnë Rusinë dhe të largojnë biznesin nga vendi.

Firmat e njohura si Netflix dhe Levi’s tashmë kanë pezulluar shitjet ose kanë ndaluar ofrimin e shërbimeve në Rusi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Çanak edhe njëherë ua hap sytë serbëve: Kosova është shtet i pavarur

Kryetari i Lidhjes së Socialdemokratëve të Vojvodinës, Nenad Çanak, ka deklaruar sot…

Arifi: Po ndodh spastrim etnik në Luginën e Preshevës, qeveritë shqiptare të marrin masa konkrete

Kryetari i Alternativës për Ndryshim, Shqiprim Arifi, i cili tash është edhe…

3921 raste aktive me koronavirus në Maqedoni, paralajmërohen sanksione për organizatorët e ahengjeve

Sipas statistikave të ditës së djeshme, brenda 24 orëve janë regjistruar 127…

Ali Ahmeti para Mickoskit dhe Pendarovskit kishte kërkuar që sulmuesit e 27 Prillit të mos gjykohen për terrorizëm (VIDEO)

A janë sulmuesit e Kuvendit më 27 Prill të vitit 2017 terroristë…

Kryeministri Kurti udhëton drejt Kroacisë, do të vizitojë të lënduarit në spital

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të udhëtojë drejt Kroacisë pas aksidentit…