Çmimi i benzinës rritet për një denar, ndërsa dizelit dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri për një denar e gjysmë, vendosi sot Komisioni Rregullativ për Energjetikë.

Nga mesnata në shtatë ditët e ardhshme Eurosuper BS-95 do të shitet për 76,5 denarë, Eurosuper BS-98 me çmim 78,5 denarë, ndërsa çmimi i ri i dizelit dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri do të jetë 69 denarë për litër. .

Çmimi me pakicë i mazutit rritet për 1,103 denarë për kilogram dhe tani do të jetë 42,827 denarë për kilogram.

Çmimet e reja më të larta të derivateve të naftës vijnë si pasojë e rritjes së çmimeve në bursat botërore në shtatëditorin e fundit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Rreth 50 mijë të vdekur nga COVID-19 në Brazil

Brazili është afër arritjes së shifrës prej 50 mijë të vdekurve nga…

Shtrenjtohen derivatet e naftës, dizeli arrin çmimin 71,00 denarë

Komisioni Rregullator për Energjetik ka njoftuar se në mbledhjen e djeshme ka…

Supremja solli vendim – nuk do të ketë gjykim të ri për Rastin e Kumanovës

Për lëndën “Lagja e Trimave” apo siç njihet edhe si Rasti i…

Raportohet për luftime tjera të ashpra në Luhansk dhe Donetsk

Zyrtarët ukrainas dhe Ministria ruse e Mbrojtjes kanë raportuar një ditë tjetër…

Kasami: Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut do të mbahen me 12 prill

Kryetari i Lëvizjes Besa në Maqedoninë e Veriut, Bilall Kasami, i ftuar…