Të dhënat e Asociacionit qytetar MOST që janë marrë nga fletëvotimet e vlefshme tregojnë se Blerim Reka ka marrë 10,98 për qind, Gordana Siljanovska Davkova 44,32 për qind dhe Stevo Pendarovski 44,7 për qind të votave me margjinë të gabimit prej plus-minus 0,5 për qind.

Nga MOST shprehen se fushata ka kaluar në atmosferë përgjithësisht të relaksuar dhe për herë të parë nuk janë regjistruar incidente.

Nga Asociacioni qytetar e theksojnë faktin se para raundit të parë të votimit janë mbajtur një numër i konsiderueshëm i debateve mes kandidatëve përmes të cilave votuesit kanë pasur mundësinë të bëjnë zgjedhje informative.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…