Vijon të rritet numri i viktimave pas rrëshqitjes masive të dheut në Casamicciola, të Italisë. Sipas asaj që raportojnë mediat në vend, një familje e tërë është shuar, Maurizio Scotto di Minico, gruaja e tij Giovanna Mazzella dhe djali i çiftit Giovani Giuseppe i cili ishte vetëm 22 ditësh; dy vëllezër 11 dhe 6 vjeç, Francesco dhe Maria Teresa Monti, dhe një grua me kombësi bullgare, 58 vjeç.

Ata i shtohen viktimës së vetme të identifikuar të shtunën, Eleonora Sirabella, 31 vjeç, me gjithsej shtatë vdekje të konfirmuara.

Në ishull vijojnë kërkimet për të gjetur pesë persona të zhdukur, ndërsa pesë të tjerë janë të lënduar. Në vend u shpall gjendja e jashtëzakonshme dhe autoritetet ndanë 2 milionë euro ndërsa kushtet e motit vijojnë të jenë të këqija.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Një pasagjer infektoi gati gjysmën e autobusit edhe pse ishte në dy metra distancë

Zyrtarët shëndetësorë në fillim të pandemisë përjashtuan mundësinë që koronavirusi të përhapet…

Reagim / Zgjedhje për Reis apo për boss-in e mafiozëve

(Lidhur me komunikatën e komisionit humoristik që ka vendosur ta kryej procesin…

Varhely: Angazhimi ndaj Ballkanit, prioritet

Në një videomesazh të publikuar në Twitter, komisioneri për zgjerim Oliver Varhely…

Konjufca nga Çikatova e Vjetër: Serbisë duhet t’i bëhet një padi për gjenocid

Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka bërë homazhe në Çikatovë të Vjetër në 22…

Mos derdhni lotë krokodili për lirimin e Mijallkovit, ta fillojmë reformën në gjyqësor

“Rasti i djeshëm skandaloz me lirimin e Sasho Mijallkovit nga dënimi me…