Lulzim Sahiti, zyrtar në komunën e Shtimes, ka njoftuar se para disa ditëve është rrrënuar bunkeri serb në qendër të Shtimes.

Sahiti përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se ky bunker i betonizuar kishte dimensioni 3 x 2, teksa posedonte derën hyrëse metalike.

“Në qendër të Shtimes, para dy dite ky bunker u rrënua. Ishte ndërtuar në vitin 1998, në oborrin e shtëpisë së Branisllav Stakiqit! Me këtë dëshmohet se jo vetëm ushtria dhe policia serbe që ushtronte dhunë e terror shtetëror ndaj popullsisë shqiptare por edhe pakica serbe lokale ishte përgatitur me vite të tëra për të sulmuar fqinjët e tyre shqiptar”, ka shkruar Sahiti.

“ Ky bunker i betonizuar kishte dimensione 3 x 2, posedonte derën hyrëse metalike dhe kishte pesë dritare të vogla për të sulmuar në të gjitha pjesët e qytetit”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Komentatori olimpik u shkarkua menjëherë pas emisionit, shkaku i komenteve raciste

Një komentator në Lojërat Olimpike është shkarkuar pasi bëri komente raciste drejtpërdrejt…

BE-ja po shqyrton masa ndaj Polonisë

“Ne nuk mund, dhe nuk do të lejojmë që vlerat tona të…

Pas dhjetë viteve Singapori bie nga froni me aeroportin më të mirë në botë, në krye të listës ngjitet Katari

Për herë të parë pas dhjetë viteve, aeroporti i Singaporit, Changi, ka…

Karakaçanov: Identiteti maqedonas nuk ka ekzistuar para vitit 1944, këtë e di çdo njeri normal

Zv. kryeministri dhe ministri Bullgar i Mbrojtjes Krasimir Karakaçanov përsëri u shfaq…

Mbledhja e përbashkët Maqedoni-Kosovë më 25 janar

Mbledhja e përbashkët e qeverive të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut është…