Kreu i Qytetit të Shkupit përmes profilit të tij në Facebook ka njoftuar se po rrënohen objektet-barakat rreth Klinikës Infektive për tu liruar hapsira për çasje sa më të lehtë deri në Klinikën Infektive.

“Po rrënojmë objektin e ashtuquajtur “Medicinerët” në Qendrën Klinike, për shkak të nevojave për hapsirë rreth Klinikës Infektive. Po ndihmojmë Ministrinë e Shëndetësisë dhe Qendrën Klinike”-ka shkruar mes tjerash Shilegov.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3193323467558896&id=100006438224726

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Efendi Rexhepi: E shoh si gabim të rëndë që po prodhojmë hiper kuadro hoxhallarësh

Në intervstën eksluzive dhënë TetovaSot, ish-Reisul Ulema i BFI-së, H. Sulejman ef.…

Avionët luftarakë rus përpiqen të hyjnë në hapësirën ajrore të Mbretërisë së Bashkuar

Gjashtë avionë luftarakë RAF u grumbulluan për të përgjuar avionët rusë të…

Zëdhënësi i Qeverisë: Kurti gjatë këtij muaji viziton SHBA-në

Zëdhënësi i Qeverisë Kurti, Përparim Kryeziu, ka njoftuar se gjatë këtij muaji,…

Kosovë / 31 të infektuar mr Covid 19

Numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë ka shkuar në 31.…

Kosova nuk figuron në listën e Ministrisë së Shëndetësisë të Maqedonisë sa i përket testeve për Kovid-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka publikuar një tabelë lidhur…