Pjesëmarrja e Shaqir Fetait në Konferencën ndërkombëtare islame me Temë:”Uniteti islam”, organizuar nga Këshilli Botëror i bashkësive islame, me seli në Ebu Dhabi, paska qenë në emër të Bashkësisë Fetare Islame në RMV! Kush ia ka kontestuar këtë fakt abdallit! Kush i ka thënë se ai ka shkuar në regji private apo, mbase mendon Shaqir Fetai se myslimmanët do të kenë menduar se ky në këtë Konferencë është thirrur si “alim me famë botërore”! Pastaj, e ka të qartë se “alimllëku” i tij nuk vlenë as sa i filloristëve që për herë të parë takohen me librin, e zbret topin në tokë duke thënë “Pjesmarrja e jonë është në emër të BFI e RMV, të shoqëruar nga H. Ismet Ademi”!!! Këtu, i shkreti, mendon se po komunikon me organizatorin, sepse, vetëm organizatorit mund t’ia bëjë me dije se kë përfaqëson ai aty! Apo mbase i ka ngelur rrem që nga periudha e UDB-së kur oficerëve të ndryshim u tregonte se kë përfaqëson, në emër të kujt po rrëfehet. Mbi të gjitha, ky rrëfim i Shaqir Fetait, ëhtë në frymën e rrëfimit para priftit! Që t’ia bëjë me dije këtë fakt opinionit vendor, këtu pastaj del fund e krye abdall, naiv, lolo, ashtu siç është në fakt!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Halil Snopçe: I rijmë besnik votës së qytetarëve, deri në fund kundër kësaj Qeverie (VIDEO)

Aleanca për Shqiptarët nuk ndryshon qëndrim karshi kësaj Qeverie, pavarësisht nëse partneri…

Shënohen viktima nga përmbytjet në Spanjë

Pas një numri rekord zjarresh në verë, Spanja është shndërruar në vendin…

Rusët pretendojnë se kanë vrarë pesë ushtarë ukrainas që tentuan ta ngritin flamurin në Ishullin e Gjarprit

Ministria ruse e Mbrojtjes, pretendon se ka vrarë ushtarët ukrainas që tentuan…

Zyrtari amerikan: SHBA e hapur për të biseduar me Rusinë për stërvitjet ushtarake dhe raketat

Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e saj janë të përgatitur të diskutojnë…

Meta tjetër thirrje për zgjedhjet: Shqipëria nesër në Referendum kundër dhunës e pro paqes

Presidenti Ilir Meta ka bërë sërish një thirrje për votimet e nesërme.…