Policia e ka qëlluar me armë zjarri një person në Romë.

Momenti i panikut ndodhi pasditën e së shtunës në kryeqytetin italian.

Një burrë i moshës 44 vjeçare nga Gana,i kishte kërcënuar agjentët e policisë.

Ai me këtë rast nuk e ka lënduar askend, por kishte refuzuar ta hidhte mjetin e mprehtë.

Ganezi para se të qëllohej u paralajmërua nga policët.

44 vjeçari i cili ka edhe precedentë të tjerë penalë është dërguar për trajtim në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën, raporton italy24news përcjell Klankosova.tv.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Nora Gjakova fiton medaljen e artë

Xhudistja nga Kosova, Nora Gjakova ka fituar medaljen e artë olimpike, pasi…

Borell paralajmëron se takimi Kurti-Vuçiq mund të mbahet para verës

Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme i Bashkimit Evropian, Josep Borell,…

Ende pa u formuar Qeveria e re, konkurse masive për punësime

Konkurse për punësime gjithandej nga Qeveria, ministritë dhe drejtori ende pa u…

Ekskluzive: Kjo është marrëveshja e koalicionit mes LDK-së dhe Listës Serbe (DOKUMENT)

Avdullah Hoti sot ka marrë besimin e 61 deputetëve për ta drejtuar…

Bieber e bën për ‘pesë pare’ deputeten gjermane që flet keq për Kosovën

Njohësi i zhvillimeve politike në Ballkanin Perëndimor, Florian Bieber, i ka reaguar…