Disa vjet pasi romancierja Nancy Crampton Brophy shkroi një ese të quajtur “Si të vrasësh burrin tënd”, burri i saj u gjet i qëlluar për vdekje në klasën e tij në Institutin Kulinar të Oregonit në Portland. Derisa ajo ese mund të ngjallë dyshimet për hetuesit, gjyqtari gjykues e ka konsideruar atë të papranueshëm si provë me arsyetimin se mund të rezultojë paragjykues.

Megjithatë, duket se çështja është mjaft solide, pasi nuk kishte shenja vjedhjeje në vrasje, dhe minibusi i Brophy-t u pa duke mbërritur dhe duke u larguar nga vendi i ngjarjes rreth kohës së të shtënave.

Gjyqi ndaj Brophy pritet të zgjasë shtatë javë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

100-vjetori i pranimit të Shqipërisë në Lidhjen e Kombeve/ Meta: Akt unik në historinë e vendit tonë

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kujtuar 100-vjetorin e pranimit të Shqipërisë…

Kurti dhe Çanak bisedojnë për të pagjeturit e luftës në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur sot në takim kryetarin e…

28 haxhinjë nga Turqia ndërrojnë jetë gjatë Haxhit

Kreu i Drejtorisë së Çështjeve Fetare (Diyanet) në Turqi, Ali Erbash, ka…

USAID lavdëron Kosovën, Gërvalla: Pasojë e zgjedhjeve

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është krenuar me…

Hamasi paralajmëron Izraelin: Çdo atentat ndaj ushtarëve tanë do sjellë bombardimin e Tel-Aviv

Armëpushimi mes Izraelit dhe Palestinës mbetet i brishtë. Konflikti mes tyre la…