Rimeçi mes Anthony Joshua dhe Andy Ruiz Jr duket se do të zhvillohet në New York në nëntor apo në Cardiff në dhjetor.

Joshua i humbi titujt e botës IBF, WBA dhe WBO pasi u rrah keq nga Ruizi më 1 qershor në New York dhe tani e ka aktivizuar klauzolën në marrëveshjen me boksierin amerikan me prejardhje meksikane, e cila i jep atij të drejtën për rimeç, transmeton Gazeta Express.

Tani, datat e rimeçit janë përcaktuar dhe ai do të ndodhë ose më 29 nëntor në Madison Square Garen në New York ose më 14 dhjetor në Stadiumin e Cardiffit.

Raportohet se edhe dy vende, emrat e të cilave nuk janë bërë të ditur, kanë bërë oferta për të qenë nikoqire të rimeçit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Nuk e goditi kundërshtarin në këmbën e lënduar: Rrëfimi për Mohamed Ali Rashwan, xhudistin që e ‘fali’ medaljen e artë olimpike

Së fundmi një video e shpërndarë me të madhe në internet ka…

Borussia Dortmundi e mposhti Bayern Munichun (VIDEO)

Dortmundi i është hakmarrë Bayern Munichut për sezonin e kaluar të Bundesligës,…

Florian Marku – Godor, meçi mbyllet menjëherë pas rundit të dytë (VIDEO)

Florian Marku ka fituar meçin kundër boksierit nga Sllovakia, Ivan Godor, të…

Gjasat e Messit dhe Van Dijkut për ta fituar Topin e Artë

ESPN raporton se pas fitores së Holandës në gjysmëfinale të Ligës së…

Khabib Nurmagomedov para perballjes me Dustin Poirer (VIDEO)

Përballja mes Nurmagomedov dhe Poirer do të zhvillohet me 07 shtator në…