Qarkullimi në rrugët e vendit po zhvillohet kryesisht nëpër rrugë  të lagështa dhe në vendet malore në dëborë. Reshjet e borës ka pothuajse në të gjithë vendin, në disa qafa malore është vendosur ndalim-qarkullimi i automjeteve të peshave të rënda.

Nga “Rrugët e Maqedonisë” informojnë se sot në mëngjes, për shkak të reshjeve intensive të borës dhe erës së përforcuar vendoset ndalesë për automjete të rënda ngarkuese në drejtimin rrugor aksi-Mavrovë-Dibër, Manastir-Resnjë përmes vendkalimit malor Gjavatë, Gostivar-Kërçovë përmes vendkalimit malor Strazhë dhe drejtimin rrugor Pallankë-vendkalimi kufitar Deve Bair.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Aksident trafiku në Qarkoren e Shkupit

Një aksident trafiku ka ndodhur sot pasdite në Qarkoren e Shkupit në…

Çavkov transferohet në burgun e Shtipit

Ish-ministri i brendshëm Mitko Çavkov është transferuar mbrëmë nga burgu i Shkupit…

Sa jemi në Ministrinë e Mbrojtjes?

Nga fb i Azbi Nuredinit: Zëvendësministri i Mbrojtjes Bekim Maksuti, në postin…

56 vjet nga tërmeti që shkatërroi Shkupin

Shkupi me disa aktivitete dhe manifestime shënon 56 vite nga tërmeti katastrofal…

Anketa e NDI-së: Fitues i zgjedhjeve parlamentare koalicioni Aleanca për Shqiptarët-Alternativa

Hulumtimi më i ri i Institutit amerikan NDI, që është publikuar edhe…