Deputetja nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës e cila udhëhiqet nga Ramush Haradinaj tha se ajo nuk është duke pasur komunikim me deputetët e kësaj partie.

Reshitaj tha se njerëzit brenda AAK-së me injorancën që po ia prezantojnë, po i japin asaj një mesazh të qartë se a do ta pranojnë mendimin ndryshe apo jo.

“Reforma në Aleancë është domosdoshme dhe në rast se nuk i pranojnë ndryshimet atëherë më vjen keq, por unë nuk mund të jem pjesë e gabimeve të së kaluarës”, është shprehur Reshitaj në “Edicioni Special” në Klan Kosova.

Tutje, ajo thotë se nuk është duke e parë një reformim në AAK, por një gjë të tillë po e sheh në LDK e PDK.

“Në momentin që nuk do të ketë reflektim dhe nevojë të brendshme për ndryshim, atëherë do të jetë e vështirë që të jem brenda”, tha ajo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…