FIFA ka publikuar ranglistën për ekipet kombëtare, ku Kosova ka pasur ndrysim të madh, duke u ngjitur në pozitën e 115-të.

Ekipi i Kosovës është ngritur në pozitën e 115-të nga pozita e 120 sa ishte dhe tani ka 1159 pikë.

Renditja e Kosovës

Për dallim nga Kosova, ekipi kombëtar i Shqipërisë ka rënë për dy pozita në ranglistën e FIFA-s.

Shqipëria renditej në pozitën e 67-të, ndërsa tani renditet e 69-ta me 1360 pikë të mbledhura.

Renditja e Shqipërisë

Nga koha e përditësimit të fundit janë zhvilluar plot 348 ndeshje, ndërsa kanë spikatur turnetë madhor.

Belgjika ka mbetur kombëtarja e parë, Brazili ka kaluar i dyti, ndërsa Franca bie në pozitën e tretë.

Anglia ka mbetur e katërta, Italia është ngjitur në pozitën e pestë, ndërsa befasia e madhe është ngjitja e SHBA-ve në pozitën e dhjetë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Nuk e goditi kundërshtarin në këmbën e lënduar: Rrëfimi për Mohamed Ali Rashwan, xhudistin që e ‘fali’ medaljen e artë olimpike

Së fundmi një video e shpërndarë me të madhe në internet ka…

Borussia Dortmundi e mposhti Bayern Munichun (VIDEO)

Dortmundi i është hakmarrë Bayern Munichut për sezonin e kaluar të Bundesligës,…

Florian Marku – Godor, meçi mbyllet menjëherë pas rundit të dytë (VIDEO)

Florian Marku ka fituar meçin kundër boksierit nga Sllovakia, Ivan Godor, të…

Khabib Nurmagomedov para perballjes me Dustin Poirer (VIDEO)

Përballja mes Nurmagomedov dhe Poirer do të zhvillohet me 07 shtator në…

Gjasat e Messit dhe Van Dijkut për ta fituar Topin e Artë

ESPN raporton se pas fitores së Holandës në gjysmëfinale të Ligës së…