Gjatë ditës së sotme është regjistruar një rekordi i ri i viktimave nga Kovidi në vendin tonë. Në spitalet e vendit, si asnjëherë tjetër, kanë ndërruar jetë plotë 51 pacientë, 20 vetëm në Shkup. Ndërsa janë shënuar edhe 1 302 raste të reja nga 4 438 teste të kryera në laboratorët shtetërorë dhe privatë. Instituti i Shëndetit Publik njofton se janë shëruar edhe 626 persona.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Thaçi sonte kthehet në Kosovë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas intervistimit katër ditor nga Gjykata Speciale…

Trump kritikon Biden për Afganistanin: Poshtërimi më i madh në politikën e jashtme të SHBA

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka kritikuar kreun…

Eurodeputetët, Von der Leyenit dhe Borrellit: Ngrini negociatat me Serbinë derisa të “shkëputet” prej Rusisë

Nëntë eurodeputetë nga grupi liberal “Renew Europe” i kanë dërguar një letër…

Presidentja Osmani përmend në Doha krimet e përgjakshme serbe: Qëndroj para jush si e mbijetuar e një lufte gjenocidale

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se Kosova është një vend…

Kurti: Duhet drejtësi për të lehtësuar dhimbjen e të mbijetuarve nga dhuna seksuale gjatë luftës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kërkuar edhe njëherë që të dënohen…