E dyshuara e tretë në rastin “Reket”, ish prokurorja speciale publike Katica Janeva, njëjtë si edhe i dyshuari i parë Bojan Jovanovski-Boki 13, dje në Prokurorinë Themelore Publike për Krim të Organizuar dhe Korrupsion kërkoi që të kontrollojë dëshmitë, e pastaj ta shfrytëzojë të drejtën për deklaratë. I dyshuari i dytë Zoran Milevski -Kiçeec me vendim të PTHP-së do të lëshohet në arrest shtëpiak.

Avokatja e Janevës, Irena Fërçkovska, pas daljes nga PTHP-ja dje tha se klientja e saj së pari do ta shfrytëzojë të drejtën që personalisht t’i kontrollojë dëshmitë, e pastaj do të japë deklaratë. Paralajmëroi se kontrolli i dëshmive do të bëhet të enjten./Alsat

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Shqipëria në luftë nëse preket Kosova, Osmani paralajmëron traktatin e mbrojtjes së ndërsjellë mes dy shteteve

Presidentja Vjosa Osmani ka thënë se është koha për një traktat me…

Policia e Maqedonisë së Veriut zbulon 78 migrantë në një kamion

Policia e Maqedonisë së Veriut ka ndaluar 78 migrantë deri sa po…

Autori i librave për krimet serbe në Kosovë: Po t’i deponohej Serbisë aktakuza në kohë, sot nuk do ta kishim Gjykatën Speciale

Nusret Pllana, autor i librave për krimet serbe në Kosovë, ka deklaruar…

Shkarkohet Jovo Vangellovski

Këshilli gjyqësor shkarkoi kryetarin e Gjykatës supreme Jovo Vangellovskin. 10 nga 7…