Tërmeti me intensitet prej tre shkallëve sipas shkallës së makro-sizmike evropiane është ndjerë këtë mëngjes në ora 06:48 minuta në pjesët jugore të territorit të Maqedonisë së Veriut.

Epiqendra ka qenë në 138 kilometra në jug të Shkupit në Greqinë fqinje, sipas shkallës së Riterit prej 3,1 shkallë, kumtoj Observatoriumi Sizmologjik pranë Fakultetit natyror-matematikor në Shkup.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Begaj uron për 15-vjetorin e pavarësisë: Shqipëria do të jetë vazhdimisht në krah të Kosovës

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur sot në takim presidentin e Shqipërisë, Bajram…

BE ofron 500 mln Euro për fermerët e vendeve anëtare të bllokut

Ekzekutivi i Unionit do të ofrojë ndihmë edhe për fermerët e Ukrainës…

Kasem Billali, partia e tespive ,,Besa,, nuk e ka informuar drejt kongresistin Eliot Engel në Washington – Nga Skënder KARAÇICA

Qysh ia kanë nisë partitë politike(shqiptare)në Maqedoninë e Veriut (Kasem Billali,partia e…

E rrahu 15-vjeçarin në rrugë – veprimi i policit në Angli kapet nga kamerat

Momenti tronditës kapet nga kamerat pasi një polic ushtron dhunë fizike ndaj…

Hajdari deklarohet për kthimin e mundshëm të masave të reciprocitetit ndaj Serbisë

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari është deklaruar sot në…