Numri i viktimave nga koronavirusi në Britaninë e Madhe është rritur në 30 615.

Sipas ministrit të Jashtëm, Dominic Raab, numri i viktimave nga COVID-19 u rrit me 539 në 24 orët e fundit.

Me 86 583 teste të kryera në 24 orët e kaluara, numri total i testeve në Britaninë e Madhe ka arritur në 1 534 533, ndërsa janë konfirmuar 206 715 raste me COVID-19.

Raab theksoi se shifrat tregojnë që vendi e ka kaluar kulmin e pandemisë dhe ka arritur në pikën e lehtësimit të masave kufizuese.

Ai theksoi se masat mund të ashpërsohen sërish në rast të rritjes së rasteve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…