Ministria e Jashtme izraelite ka thirrur ambasadorin rus në Izrael në shenjë proteste pas deklaratave të Ministrit të Jashtëm rus Sergei Lavrov se Hitleri ishte gjithashtu me origjinë hebreje dhe se antisemitët më të mëdhenj janë pikërisht hebrenjtë.

Ministri i Jashtëm izraelit Yair Lapid tha se Izraeli pret të marrë një falje për fjalët e Lavrov.

“Fjalët e tij janë të pafalshme, ambasadori do të thirret për konsultim”, tha Lapid.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Osmani në Kanada: Në këmbim të çnjohjes së Kosovës, Serbia u dërgonte vaksina ruse disa vendeve afrikane

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, sot ka mbajtur një fjalim…

Dalin pamjet nga shpërthimi i deposë së armëve në Siberi, bëhet evakuim emergjent nga zona (VIDEO)

Një shpërthim në një depo të armëve ruse në Siberi ka lëndaur…

DW: Albin Kurti sjell tone të reja në Bruksel

Fituesi i zgjedhjeve, Albin Kurti, prej fillimit informoi Brukselin dhe Beogradin, se…

Regjistrimi patjetër do të realizohet, ja kush regjistrohet

Regjistrim do të ketë vitin e ardhshëm në prill, pasi kjo është…

Osmani merr pjesë në ceremoninë hapëse të Forumit të Dohas në Katar

Presidentja Vjosa Osmani ka marrë pjesë në ceremoninë hapëse të Forumit të…