Familjarët e deputetit Xhevat Ademi demantojnë informacionin se ai ka plagosur djalin e vet me armë zjarri.

Në një prononcim për mediat ata konfirmojnë se djali i deputetit Ademi është plagosur sonte, por thonë se rasti ka ndodhur ndryshe.

“Bëhet fjalë për plumb rikoshet (që është kthyer mbrapa) në një dasëm”, sqarojnë familjarët.

Ata njoftojnë gjithashtu se gjendja e dy të plagosurve është e mirë dhe stabile.

“Njëri është në spitalin e Tetovës, e tjetri në Shkup”, kanë njoftuar familjarët e deputetit Ademi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…