VMRO-DPMNE ka reaguar pas publikimit të kandidatëve për kryetar komunash në zgjedhjet lokale nga LSDM-ja. Në reagimin e VMRO-DPMNE-së thuhet se LSDM po shkon në një humbje zgjedhore, pasi populli tashmë i ka lexuar.

“Kuadrot e vjetër për të mbrojtur krimin. Sonte, Zaev propozoi Shilegon si një kandidat për kryetar të Shkupit. Shilegovin i cili premtoi të mos ndërtonte një tunel nën kala, shtrirjen e Bulevardit Ilinden me një urë nëpër Vardar për në Gjorçe Petrov. “Shilegov” i cili nuk premtoi por i përzuri 84 mësues, bleu karrige prej 500 eurosh nga druri tropikal dhe paguan një makinë zjarrfikëse 900.000 euro më shumë se sa paguan qyteti i Zagrebit për të njëjtin automjet”, thuhet në reagimin e VMRO-DPMNE-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…