Prokuroria për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionin me siguri do të kërkojë që të zgjatet paraburgimi për Dragi Rashkovskin, tha në emisionin “360 gradë” në Alsat shefja e kësaj Prokurorie, Villma Ruskovska. Sipas saj, përveç kësaj, nuk përjashtohet edhe mundësia që hetimi të zgjerohet.

“Tani po mbledhim dokumentacion dhe po dëgjojmë dëshmitarë për blerjen e një softueri tjetër…nëse vlerësojmë se ai program është blerë në mënyrë të paligjshme, atëherë hetimi do të zgjerohet, brenda të njëjtit rast”, tha Ruskovska.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Veljanovski dhe Rashkovski dalin nga paraburgimi shtëpiak

Ish kryeparlamentari Trajko Veljanovski dhe ish sekretari gjeneral i Qeverisë, Dragi Rashkovski…

Isa Boletini: A do t’i pranonim kufijtë e ambasadorëve?! Kurrë!

Nga Aurenc Bebja, Francë, mars 2020 Në një moment kur në Kosovë rrëzohet…

Kosovë / Mbi 25 mijë raste aktive me coronavirus –  masat e reja antiCOVID që pritet të hyjnë në fuqi

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike…

Engel: Marrëveshja Kosovë-Serbi t’i përfshijë të drejtat e shqiptarëve në Luginë

Eliot Engel, kryetar i Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan, beson se…

Korrupsioni në Shqipëri/ Raporti i KE: Vettingu në polici mund të dobësojë institucionin

Publikohet raporti i Këshillit të Evropës për situatën e korrupsionit në Shqipëri.…