Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj ka kërkuar bashkëpunim për kapjen e të dyshuarit të dytë i cili gjendet në arrati.

Bëhet fjalë për Dardan Krivaqa, i lindur më 25.08.1992, në rrugën “Ramadan Rexhepi” kati i V-të numër 3 në Ferizaj.

Krivaqa është i dyshuari kryesor në rastin e vajzës 18 vjeçare e cila ishte sjell pa shenja jete në Qendren Emergjente.

Ai po ashtu dyshohet se e ka keqtrajtuar fizikisht viktimën e cila ka vdekur si pasojë e plagëve të marra.

Bashkë me të ishte edhe të dyshuarin tjetër A.S, i cili tashmë është arrestuar.

Policia fton qytetarët që kushdo që ka informacione lidhur me këtë person ose vendndodhjen e tij të jap informacione përmes aplikacionit digjital “Lajmëro policinë” ose në numrat e telefonit.

192, ose 029/326-250 dhe 029/322-406.

“Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, kërkon bashkëpunim nga qytetarët, për identifikimin dhe vendodhjen e personit në kërkim policor,
i cili dyshohet për ‘’Vrasje të rëndë’’. Vrasja e rëndë, ka ndodhur dje me datën 22.08.2021 në Ferizaj, ku
humbi jetën 18 vjeçarja M.O (F/K)”.

“I njejti, i dyshuari deri më tani nuk është paraqitur në polici dhe është në
arrati”.

“Personi i  kërkuar është Dardan( Emrush) KRIVAQA, i lindur me 25.08.1992 , adresa : rr,,Ramdan Rexhepi ’’ kati V-të , nr # 3-Ferizaj”.

“Policia kërkon nga qytetarët që, kushdo që ka ndonjë informacion rreth këtij personi dhe vendodhjen e tij , të lajmërojnë policinë, stacionin më të
afërt, apo përmes aplikacionit digjital ‘’Lajmëro Policinë ‘’ dhe në numrat kujdetarë : 192 ,0290/326-250 & 0290/322-406”.

“Të dhënat e juaja do të ruhen në konidencialitet të plotë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Aliu për deputetin Zejd Rexhepi: Sillet si një kalamaj

Analisti politik, Qenan Aliu ka komentuar qëndrimet skandaloze të deputetit Skender Rexhepi…

Opozita propozoi ministër teknik, pushteti me dilemë nëse ai është në pajtueshmëri me Kushtetutën

Opozita dje propozoi ministër të ri teknik të Punëve të Brendshme, përderisa,…

OBSH: Kulmi i epidemisë COVID 19, javën tjetër

Zyrtarë të OBSH-së parashikojnë që Italia të arrijë javën e ardhshme kulmin…

Konjufca nderon të rënët në Sllovi: Pa gjakun e tyre nuk do të vinte liria

Në vazhdën e vizitave e të nderimeve pranë memorialëve dhe varrezave të…

Specialja s’e përjashton mundësinë që Dick Marty të ftohet si dëshmitar

Ish-raportuesi i Këshillit të Evropës, Dick Marty, mund të ftohet si dëshmitar…