Sekretari Gjeneral i Qeverisë, Dragi Rashkovski në pres konferencën e sotme ka informuar se do të ngritët padi për shpifje dhe nënçmim drejt më shumë personave dhe internet portaleve, përshkak të rastit për tenderin e M-NAV-it.

Siç theksoi Rashkovski, padi do të ngritet kundër Ivanka Vasilevskës, milenko Nedelkovskit, Lubço Zlatevit, Goran Momirovskit, partisë Levica, Irena Radovanoviqit, Lubço Pavlevskit si dhe Valon Belës.

Procedura arbitrare do të dorëzohet kundër portaleve “Kurir”, “Ekspres”, “Infomaks” dhe “Lider”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…