Sulmin nga huliganët në Kuvend më 27 prill 2017 deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Syrija Rashidi e kujton shumë të trishtë dhe ngjarje që nuk do donte të përsëritet asnjëherë. Ai në emisionin ‘Enter’ në TV SHENJA tha se në momntin kur huliganët sulmonin deputetët, ai vetë ka qëndruar përpara kryetarit të partisë së tij Ziadin Sela për ta mbrojtur nga sulmet, por në një moment kur atë e kishin tërhequr zvarrë kishte humbur kontaktin fizik me Selën. Sipas Rashidit, ngjarja e 27 prillit megjithatë ka ndikuar në anëtarisimin e vendit në NATO dhe hapjen e negociatave aderuese me BE-në.

“Ne si Aleancë për Shqiptarët pavarësisht çmimin që paguam natën e 27 prillit jemi krenar sepse ishim vota e 61-të e domosdoshme e kthesës së madhe 27 prill”, deklaroi Rashidi.

Ai shtoi se megjithatë nuk janë të kënaqur nga drejtësia sa i përket fajtorëve të dhunës së 27 prillit kur dihet se Fetah Alimi i cili ishte figura kryesore që shpëtoi Ziadin Selën nga dhuna në Kuvend, sot gjendet në burg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…