Shërbimi Sekret i Ukrainës raportohet se ka vrarë njërin nga negociatorët ukrainas, i cili ishte pjesëmarrës në negociatat me Rusinë.

Denis Kireev thuhet se fillimisht është arrestuar dhe më pas është qëlluar për vdekje, raporton Pravda.

Sipas burimeve të tyre, ai është dyshuar për tradhti, pasi Shërbimi i Sekret i Ukrainës kishte të dhëna të qarta për tradhtinë e Kireev, duke përfshirë bisedat telefonike.

Kujtojmë, Zelensky gjatë ditës së sotme është deklaruar se nuk është larguar nga Ukraina, ndryshe se çka raportonin mediat ruse.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

El Cheka: Fatime Fetai është si Janeva

El Cheka përmes njëstatusi në facebook na përkujton se para tre muajve…

Hungaria ‘portë hyrëse’ e propagandës kineze në Evropë

Një projekt kundërthënës për një universitet kinez ka rikthyer shqetësimet për rritjen…

Sela për Euronews Albania: Zhgënjimi i sotshëm, dështimi më spektakolar në implementimin e MO-së

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka folur rreth aktualitetit politik…

Fauci: SHBA rrezikon të përballet me nga 100 mijë raste në ditë nga coronavirusi

Eksperti më i lartë amerikan për sëmundjet infektive, Anthony Fauci, u shpreh…

Autoritetet në tre rajone të Ukrainës raportojnë për sulme ruse

Siç është raportuar nga mediet e huaja, sulmet me raketa kanë goditur…