Sot (07.02.2023) rreth orës 12:30, në SVR Shkup është raportuar se në adresat elektronike të 33 shkollave fillore në Shkup është dërguar kërcënim me mjet shpërthyes.

Menjëherë pas marrjes së kallëzimit, nga efektivët e policisë janë marrë masat për evakuimin e sigurt të shkollave dhe po vijojnë kontrollet antiterroriste dhe po merren masa për zbardhjen e rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Të shtëna me armë në Uashington, 1 i vrarë dhe 3 të plagosur

Mbrëmja e së dielës u shoqërua me incidente dhe përleshje të shumta…

Pas vizitës në Iowa, Kurti: Shembulli i bashkëpunimit ushtarak të vazhdohet në fushën civile

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas vizitës zyrtare që ka zhvilluar në…

Një kamion mallrash dhe një veturë bien në kanal, mungonin shenjat treguese në rrugë

Në rrugën në dalje të Kumanovës, një kamion dhe një veturë golf…

Te i Madhi Zot arrinë vetëm përkushtimi i të devotshmit

Mesazh për Kurban Bajramin, 2021 Me të vërtetë, Ne të kemi dhënë…

Ukraina rrit forcat pranë Bjellorusisë në rast sulmi nga Rusia

Ukraina ka rritur forcat e saj në rajonin verior pranë Bjellorusisë për…