Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Ramush Haradinaj, është i ftuar në emisionin Pressing Zgjedhor në T7.

Haradinaj ndër të tjera në këtë emision ka folur edhe për çështjen e kombit.

Kur është pyetur se a është pro bashkimit kombëtar ai është përgjigjur thjeshtë.

“Po”, ka thënë shkurt Haradinaj.

Tutje ai ka thënë edhe se e konsideron kombin si më të rëndësishëm se fenë përkundër se edhe këtë të fundit ai e konsideron të rëndësishme.

Haradinaj gjithashtu ka thënë se beson në Zot./Express/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

BE kërkoi “divorcin” me gazin rus/ A mundet gazi amerikan ta zëvëndësojë? Si dhe sa kushton

BE-ja do t’i thotë lamtumirë furnizimit me gaz nga Moska brenda vitit…

Itali, bari i parë që neutralizon koronavirusin

Është zhvilluar ilaçi i parë i specializuar për të sulmuar koronavirusin SARS-CoV2.…

Ukraina thotë se trupat bjelloruse kanë hyrë në vendin e tyre – këta të fundit e thonë të kundërtën

Udhëheqësi i Bjellorusisë, Alexandar Lukashenko ka deklaruar për mediet shtetërore se forcat…

Pas dhjetë viteve Singapori bie nga froni me aeroportin më të mirë në botë, në krye të listës ngjitet Katari

Për herë të parë pas dhjetë viteve, aeroporti i Singaporit, Changi, ka…

Ukrainasit në Severodonetsk duhet “të heqin dorë ose të vdesin”, thotë lideri separatist

Forcat ukrainase në Severodonetsk duhet të dorëzohen ose të përballen me vdekjen.…