Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është pyetur për refuzimin e Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq për të marrë pjesë në samitin e BE-Ballkani Perëndimor që do të zhvillohet në Tiranë.

Ai është shprehur se Vuçiq nuk ka asnjë rrugë tjetër përveç se të vijë në samit, shkruan Abcnews.

“Për qëllime të politikës së tyre të brendshme. Serbia do të jetë në samit. Vuçiç nuk ka asnjë rrugë tjetër përveç se të vijë në samit. E kundërta do të ishte katastrofë për të dhe për Serbinë” tha Rama.

Këto komente ai i ka bërë një bashkëbisedim me qytetarët dhe gazetarët, para samitit BE-Ballkani Perëndimor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Autobusi i tragjedisë në Bullgari e kaloi kufirin pa u regjistruar në doganë

Autobusi i djegur në Bullgari nuk u regjistrua në doganë gjatë kalimit…

BE kërkon nga Serbia të mos i madhërojë kriminelët e luftës

Bashkimi Evropian ua tërhoqi vërejtjen liderëve politikë dhe fetarë në Serbi që…

I punësuari në NQP Shkup infektohet me koronavirus

Nga NQP-Shkup thonë se personi nga kjo ndërmarrje i cili tashmë ka…

Dronët Switchlade, çfarë janë armët kamikaze amerikane që janë dërguar në Ukrainë?

Departamenti amerikan i Mbrojtjes është në proces të blerjes së dronëve “kamikazë”…

Nënpresidentja amerikane Harris kritikon ashpër metodat frikësuese të Kinës në Azi 

Nënpresidentja e Shteteve të Bashkuara Kamala Harris kritikoi ashpër politikën e jashtme…