Kryeministri Edi Rama ka publikuar një grafik me të dhënat e vaksinimit të qytetarëve në rajon, ku vendi ynë renditet i pari mes 10 vendeve, duke lënë pas Turqinë, Serbinë, Malin e Zi.

Ndërsa e quajti nder të madh udhëheqjen e kësaj lufte, kreu i qeverisë shprehet se Shqipëria do të nxirret shumë shpejt nga tuneli i pandemisë.

“#KrenarpërShqipërinë. Nuk ka nder më të madh për mua se udhëheqja e kësaj lufte për ju e me ju dhe nxjerrja së afërmi e Shqipërisë përtej tunelit të pandemisë, më shpejt se shumë të tjerë në Europën ku jetojmë”, shkruan Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kryeministri kroat: Diplomatët e dëbuar rusë u larguan nga Zagrebi

Kryeministri Andrej Plenkoviq hodhi sot poshtë si propagandë akuzën e Ministrisë së…

OBSH: Varianti Delta mbizotërues në muajt e ardhshëm

OBSH parashikon që varianti Delta, tashmë shkaku i më shumë se tre…

Tabaku për integrimin në BE: Të mos ndahemi nga Maqedonia e Veriut

Deputetja e PD, Jorida Tabaku në një deklaratë për mediat ka folur…

Ukraina do t’pajiset me raketat më të avancuara që nga fillimi i luftës

Ukraina do të pajiset me armatimet më të sofistikuara që nga fillimi…

Sllovakia dëbon tre pjesëtarë të ambasadës ruse

Sllovakia ka dëbuar tre pjesëtarë të stafit të ambasadës ruse në kryeqytetin…