Kryeministri Edi Rama nuk do të marrë pjesë sot në asamblenë Kombëtare të PS pasi do të shkojë në Turqi për një vizitë zyrtare.

Ende nuk dihen më shumë detaje rreth vizitës së tij, por mësohet se Asamblenë do ta drejtojë numri dy i PS Taulant Balla.

Në rendin e ditës parashikohen 6 pika kryesore ku mes tyre miratimi i projekt-vendimit për thirrjen e kongresit të jashtëzakonshëm në 12 qershor apo analiza e rezultateve të zgjedhjeve të 25 prillit në strukturat vendore.

10 ditë më pas, në datë 12 qershor socialistët do të mbajnë kongresin e partisë, në përvjetorin e 30 të Partisë Socialiste.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…