Kryeministri Edi Rama tha Basha humbi zgjedhjet me qeverinë e tij pasi mori 6 ministri.

Nga foltorja e Kuvendit shefi i qeverisë tha se ne fituam kur Saliu ishte në pushtet me gjithë hordhinë e tij.

Kryeministri Edi Rama, nga foltorja e Kuvendit, ka ironizuar lidhur me pretendimet e opozitës për blerje votash. Sipëas tij, PS mundi Berishën kur kishte në dorë të gjithë shtetin e është ironike të deklarohet se kanë nevojë të blejnë vota për me mund Bashën.

“Mundëm Berishën kur ai mbante në dotë të gjithë shtetin, e s’mundkemi dot Ervin Duman. PS s’ka nevojë të blejë votash sepse kemi dëshmuar historikisht se jemi shumicë në të gjitha zgjedhjet”, deklaroi Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Pse po vazhdojnë të rriten çmimet në Amerikë

Rritja e çmimeve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka vazhduar edhe…

Nis takimi Kurti-Scholz

E plotësuar: Ka filluar takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe…

Radikalizohen serbët në Mal të Zi, sulmojnë policinë

Janë radikalizuar serbët në Nikshiq, duke protestuar kundër miratimit të një ligjit…

9 të vdekur dhe 176 të prekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë kryer 870 teste…

Si do të reagojë Rusia, nëse Suedia dhe Finlanda anëtarësohen në NATO?

Gazetari i Sky News, Mark Austin, i cili intervistoi zëdhënësin e Putinit,…