Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy, deklaron se raketat ruse kanë goditur dhe shkatërruar plotësisht aeroportin rajonal të Vinnytsia.

Qyteti i Vinnytsia ndodhet në Perëndim të Ukrainës, rreth 257 kilometra nga kryeqyteti ukrainas, Kiev.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Haradinaj: Kurti rrezikon marrëdhëniet me SHBA-në nëse s’e përgënjeshtron zëdhënësin e tij

Kryetari i partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar…

Putin dhe Biden dalin me deklaratë të përbashkët

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Rusia kanë dalë me një deklaratë…

Kallëzim penal ndaj Ana Brnabiçit dhe dy ministreve të qeverisë serbe

Ekipi juridik i Partisë Popullore ka bërë kallëzim penal kundër kryeministres të…

“E ardhmja e fëmijëve dhe shtetit tonë varet nga zgjidhja e çështjes së Kosovës”

E ardhmja e fëmijëve dhe shtetit tonë varet nga mënyra se si…

Rrëzohet aeroplani në Milano, humbin jetën të gjithë personat në bord

Një aeroplan privat me tetë persona në bord është rrëzuar në zonën…