Milan Radoiçiq ka pranuar sot se ka qenë pjesë e grupit terrorist në sulmin e së dielës në Banjskë të Zveçanit.

Këtë e tha avokati i tij, Goran Petronijeviq, në emër të Milan Radoiçiqit.

“Unë Milan Radoiçiq për arsye të spekulimeve të shumta që janë paraqitur lajmëroj se më 24 shtator kam qenë në Banjskë. Arsyeja pse unë kam qenë atje është që ta largojmë terrorin ndaj popullit tonë”, i transmetoi fjalët e Radoiçiqit, avokati i tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Arrestohen tre shtetas serbë në Gjilan, kapen me 11 kilogramë drogë

Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona shtetas të Serbisë pasi i…

Kurti: Situata ekonomike është përmirësuar gjatë pesë muajve të fundit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë pjesë në ceremoninë hyrëse dhe…

Zgjedhjet në Gjermani forcuan qendrën dhe ndëshkuan ekstremet

Fituesit e zgjedhjeve parlamentare janë socialdemokratët. Por votën për ndryshim e morën…

Qeveria dhe MPB me një taktikë të re, si do të përballen me alarmet e vazhdueshme për bomba

Një protokoll i fshehtë i Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe një…

Trefishohen në 5 muaj kalimet e parregullta të emigrantëve për në BE nëpërmjet Ballkanit Perëndimor

Rruga e Ballkanit Perëndimor po shërben si një nga rrugëkalimet më të…