Qeveria në mbledhjen e sotme ka miratuar propozimin e Shtabit të Krizës sipas të cilit ora policore do të filloj në ora 23:00 dhe do të zgjas deri në ora 05:00 të ditës së nesërme. Gjatë kësaj mbledhje gjithashtu u vendos që objektet gastronomike të punojnë deri në ora 22:30, por vetëm në pjesët e jashtme, terraca dhe jo edhe brenda objektit. Ky vendim i qeverisë do të hyjë në fuqi nga e mërkura (05.05.2021)./Alsat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Pesë persona arrestohen nga policia në një koncert në Shkup, u gjendet drogë

Me datën 14/15.05.2022 nga ana e zyrtarëve policorë të Njësitit për tregti…

VIDEO / Përleshje fizike në parlamentin e Bolivisë

Parlamenti i Bolivisë u përfshi nga kaosi, kur mazhoranca dhe opozita u…

Përplasje të ashpra mes policisë greke dhe migrantëve

Edhe në ditën e shtatë pas lëshimit nga kampet, vazhduan përplasjet ndërmjet…

ASH: Neglizhenca e mjekëve të Ohrit, ikuhtoi me jetë pacientës nga Struga

Aleanca për Shqiptarët reagon ashpër dhe shpreh indinjatë të thellë për sjelljen…

Gjermania dërgon avionë luftarakë ‘Tornado’, në zonën e Detit Baltik

Gjermania po dërgon avionë luftarakë ‘Tornado’ dhe një avion patrullimi detar në…