TV21 mëson se Qeveria ka pranuar propozimin e Komisionit për sëmundje infektive në lidhje me shkollat. Nga klasa e parë deri në të tretën, nxënësit mësimin do të ndjekin nëpër banka shkollore, domethënë me prezencë fizike, ndërkaq nxënësit e ciklit të lartë dhe të tjerët do të mësojnë nga shtëpia, online.

Burime nga Qeveria i thanë TV21 se ende nuk janë definuar përfundimisht protokollet e mënyrës së mësimit. Këto informacione pritet që zyrtarisht t’i konfirmoj Ministri i Arsimit Arbër Ademi në konferencën për media, të caktuar në orën 15:00.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…