Qeveria në mbledhjen e sotme të caktuar në orën 17,30 minuta pritet të vendos për lehtësira të reja të lëvizjes në kufijtë shtetëror si dhe për bizneset tjera. Ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe tha se gjatë ditës së sotme ose nesër do të diskutohet për heqjen e testit të domosdoshëm negativ për të hyrë në vend dhe heqjen e masës së vetizolimit. Më herët në komisionin për sëmundje infektive ishte vendosur për lehtësimin e masave për disa operator ekonomik, si që të hapet kazinotë dhe aparatet, të rikthehet transportit publik dhe në fund të hapet qendrat e fitnesit duke respektuar protokolle të caktuara.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…