Qeveria e Republikës së Maqedonisë të Veriut sot do të mbajë seancë qeveritare duke filluar nga ora 10:00, kumtoi Sektori qeveritar për marrëdhënie me opinionin.

Në kumtesë thuhet se për konkluzionet e seancës opinioni do të informohet pas përfundimit të saj. Nga kjo seancë priten edhe diskutime për lehtësimin e masave të kufizimeve publike.

Ndërkohë, siç mësohet jozyrtarisht ora policore do të ngelet, megjithatë do të ketë shkurtim të saj, ashtu që pritet që të jetë nga ora 21 deri në ora 05. Ndër masat që pritet të ndërmerren nga java e ardhshme do të jetë hapja e aktiviteteve të tjera, përfshirë hapjen e lokaleve, hoteleve, por edhe ambulancave në kuadër të institucioneve shëndetësore në vend.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…